Diskografie

(2024)
(2018)
(2012)
(2009)
(2005)
(2001)
(1999)
(1991)
(1989)
(1983)

Koncert

Ag flek
Rok vydání: 2012
 1. Tvé tělo je bílá loď
 2. Samba
 3. Tak to jezdívá
 4. Ráno
 5. Zavaž mi oči
 6. Můry
 7. Vítr Safián
 8. Říčka
 9. Blázni umírají nadvakrát
 10. Prázdná místa
 11. Před sedmou večer
 12. Requiem za Albrechta z Valdštejna
 13. Principál
 14. Na kopci
 15. Carpe diem
 16. Pro tebe
 17. Vlna za vlnou
 18. Poslední přání

AG Flek působí na české hudební scéně již přes třicet let, od roku 1977. Nyní se na pultech objevuje nové CD s názvem KONCERT, které lze považovat za výběr toho nejlepšího z repertoáru této legendy. Ke znovuzrození AG Fleku došlo šťastnou náhodou.

Ve chvíli kdy Josef Šobáň a jeho kolegové ukončili činnost u Vlasty Redla, neodbytný fanoušek této kapely Ing. architekt Petr Řehořka nakonec umluvil původní sestavu, aby se sešla k příležitostnému koncertu v původním složení. A tak se po mnoha letech zakládající čtveřice sešla na podiu posílena o spoluhráče Michaela Vašíčka a Davida Velčovského. Radost ze společného hraní pak nastartovala sérii koncertů. Před dvěmi lety se k příležitosti třicátého výročí vzniku legendární skupiny AG Flek se muzikanti opět setkali aby opět začali koncertovat a skládat.

Původní čtveřici Táborská, Viktorin, Markytán a Šobán, doplnil kytarista Michael Vašíček a bubeník Davida Velčovský (známí též z působení v kapele Každý den jinak Vlasty Redla) a na sezónu 2007 připravili comeback k tomuto jubileu. Rok 2008 je ve znamení natáčení koncertů v Mělníku, Praze, Boskovicích, Břeclavi, Zlíně a Brně. DVD obsahuje záznam z koncertu ve Zlíně Malenovicích ze dne 9.10.2008. DVD AG Flek - Koncert obsahuje jedenadvacet písní. Pět z nich je z prvního alba, včetně legendárního šansonu Blázni umírají na dvakrát, či třídílné skladby, kdysi režimně nepřijatelného titulu alba Bál ve slepé uličce.

Dvě písně pocházejí z alba Dohrála hudba, pět písní z alba Waltz a sedm pak ze sólových projektů. Křehkost a hloubka písním zůstala ať se jedná o ty nejstarší či poslední ze sólových projektů jejich autorů. Skupina příchodem nových spoluhráčů ožila a písním se dostalo zralého podání… Všem romantikům a snílkům, kteří rozlišují mezi pokleslostí a kvalitou tohoto žánru přejeme dobrou chuť!

Celkový čas: 71:09

Nahráno - 9. 10. 2008 ve Zlíně - Malenovicích
Zvukový záznam - Michael Vašíček
Mix Studio V - Ivo Viktorin a Libor Mikoška
Mastering - Petr Vavřík
Obrazový střih - Michal Dvořák
Autoring - Martin Marek
Grafický návrh obalu - Ivo Viktorin
Produkce - Ivo Viktorin
Smyčcové aranžmá - Viktor Kozánek